Zespół

Kancelaria Radcy Prawnego
Paweł Janicki

O zespole

Witam na stronie Kancelarii Radcy Prawnego Pawła Janickiego.

Od wielu lat świadczymy usługi prawne w zakresie prawnej obsługi przedsiębiorstw. Koncentrujemy się przede wszystkim na prawie własności przemysłowej, danych osobowych, bezpieczeństwie informacji oraz nieuczciwej konkurencji.

Zdajemy sobie sprawę z nadchodzącej rewolucji technologicznej, która zmienia szereg sfer naszego życia. Specjaliści mogący zapewnić wsparcie prawne na odpowiednim poziomie stanowią konieczne wsparcie klientów, którzy chcą chronić i czerpać korzyści ze swojej własności intelektualnej. Nasze doświadczenie obejmuje rynek polski, europejski, amerykański oraz chiński.

Siedzibą kancelarii jest Poznań, jednak koncentrujemy się na obsłudze drogą elektroniczną, dla klientów z całej Polski i Europy.

Nasza kadra

janicki
Paweł Janicki
Radca prawny, IP LL.M

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłem prestiżowe studia podyplomowe z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie w Manchester (Wielka Brytania). Od 2012 roku jestem radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w kancelariach radców prawnych, kancelarii rzeczników patentowych i znaków towarowych w Wielkiej Brytanii, a także jako IP in-house lawyer w Kompanii Piwowarskiej S.A. Byłem arbitrem przy sądzie arbitrażowym Elektronicznego Depozytu Papierów Wartościowych. Prowadzę praktykę w zakresie prawa własności intelektualnej w Poznaniu, w tym od jako kierownik Działu Intellectual Property w Fibar Group S.A. w Poznaniu, a od 2019 r. Działu Prawnego portalu GAMIVO.COM.

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem znaków towarowych, wzorów użytkowych, patentów oraz prawnych aspektów podobieństwa znaków towarowych i produktów. Prowadzę sprawy z zakresu IP w Polsce i zagranicą. W zakresie moich doświadczeń znajdują się: opiniowaniowanie freedom-to-operate, negocjacje patentów SEP, spory sądowe dotyczące własności intelektualnej, naruszenia zasad konkurencji, podobieństwo produktów, prawne aspekty Internet-of-things, wdrożenie oprogramowania. Jako radca prawny obsługiwałem wprowadzenie pierwszego polskiego produktu z kategorii Internet-of-Things na Apple Store. Moje doświadczenie obejmuje rynek europejski i amerykański.


leszczyński
Mateusz Leszczyński
Prawnik, ISO 27001 Lead Auditor, CIPP/E

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam certyfikat audytora wiodącego normy ISO 27001 oraz Certified Information Privacy Professional Europe.

Specjalizuje się w ochronie danych osobowych, cyberbezpieczeństwie oraz bezpieczeństwie informacji. Prowadziłem projekty dla wielu międzynarodowych korporacji w zakresie wdrożenia RODO oraz pełnego audytu przed certyfikacja ISO 27001. Moje doświadczenie obejmuje rynek europejski oraz amerykański.


Szmidt
Marta Szmidt
Prawnik, doktor nauk prawnych - lawyer, PhD

Jestem doktorem nauk prawnych w dziedzinie prawa międzynarodowego oraz absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz East China University of Political Science and Law w Szanghaju. Od 2012 do 2016 r. mieszkałam i pracowałam w Chinach.

Wykorzystując swoje unikatowe wykształcenie oraz doświadczenie prawne i biznesowe, specjalizuje się w obsłudze zagranicznych podmiotów w międzynarodowym obrocie prawnym z Chinami.

Na co dzień zajmuję się licznymi projektami związanymi z kompleksową obsługą prawną polskich przedsiębiorców na terenie ChRL a także obsługą chińskich podmiotów w zakresie działalności gospodarczej na terenie Polski oraz innych krajów UE. Świadczę również pomoc prawną w dziedzinie tworzenia, negocjacji i audytu umów handlowych z chińskimi kontrahentami oraz biorę udział w rozwiązywaniu sporów związanych z ich niewykonaniem, lub nienależytym wykonaniem. Realizując projekty z zakresu prawa spółek oraz prawa własności intelektualnej (IP), zajmuję się doradztwem prawnym w zakresie tworzenia i realizacji kompleksowych strategii ochrony IP dla zagranicznych firm w Chinach.

Świadczę pomoc prawną w języku polskim, chińskim oraz angielskim.

Nasze usługi