Zespół

Kancelaria Radcy Prawnego
Paweł Janicki

O zespole

Witam na stronie mojej kancelarii.

Od wielu lat świadczę usługi prawne dla firm i w sprawach prywatnych. Koncentruję się przede wszystkim na prawie własności przemysłowej, danych osobowych, bezpieczeństwie informacji oraz nieuczciwej konkurencji. Poza tym zapewniam pomoc w handlu internetowym, czy obrocie dobrami cyfrowymi. Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą i do kontaktu.

Zdajemy sobie sprawę z nadchodzącej rewolucji technologicznej, która zmienia szereg sfer naszego życia. Specjaliści mogący zapewnić wsparcie prawne na odpowiednim poziomie przesądzają o możliwości czerpania korzyści ze swojej własności intelektualnej. Nasze doświadczenie obejmuje rynek polski, europejski i amerykański.

Koncentrujemy się na obsłudze drogą elektroniczną, dla klientów z całej Polski i Europy.

Nasza kadra

janicki
Paweł Janicki
Radca prawny, IP LL.M

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłem prestiżowe studia podyplomowe z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie w Manchester (Wielka Brytania). Od 2012 roku jestem radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w kancelariach radców prawnych, kancelarii rzeczników patentowych i znaków towarowych w Wielkiej Brytanii, a także jako IP in-house lawyer w Kompanii Piwowarskiej S.A. Byłem arbitrem przy sądzie arbitrażowym Elektronicznego Depozytu Papierów Wartościowych. Prowadzę praktykę w zakresie prawa własności intelektualnej w Poznaniu, w tym od jako kierownik Działu Intellectual Property w Fibar Group S.A. w Poznaniu, a od 2019 r. Działu Prawnego portalu GAMIVO.COM.

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem znaków towarowych, wzorów użytkowych, patentów oraz prawnych aspektów podobieństwa znaków towarowych i produktów. Prowadzę sprawy z zakresu IP w Polsce i zagranicą. W zakresie moich doświadczeń znajdują się: opiniowaniowanie freedom-to-operate, negocjacje patentów SEP, spory sądowe dotyczące własności intelektualnej, naruszenia zasad konkurencji, podobieństwo produktów, prawne aspekty Internet-of-things, wdrożenie oprogramowania. Jako radca prawny obsługiwałem wprowadzenie pierwszego polskiego produktu z kategorii Internet-of-Things na Apple Store. Moje doświadczenie obejmuje rynek europejski i amerykański.


leszczyński
Mateusz Leszczyński
Prawnik, ISO 27001 Lead Auditor, CIPP/E

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam certyfikat audytora wiodącego normy ISO 27001 oraz Certified Information Privacy Professional Europe.

Specjalizuje się w ochronie danych osobowych, cyberbezpieczeństwie oraz bezpieczeństwie informacji. Prowadziłem projekty dla wielu międzynarodowych korporacji w zakresie wdrożenia RODO oraz pełnego audytu przed certyfikacja ISO 27001. Moje doświadczenie obejmuje rynek europejski oraz amerykański.